Naše webové stránky www.archeologie-ms.cz

Vytvoření www stránek naší pobočky se již stalo součástí naší historie. Trvalou potřebou jsou ovšem průběžné inovace. Bez dalšího úsilí každé www stránky snadno zastarají a stávají se nefunkčními.  A nyní k jednotlivým částem.

Část Aktuální informace patří k těm, co vyžadují neustálé doplňování novými informacemi. Prosíme všechny naše příznivce, aby nám v předstihu sdělovali, co je u nich nového, abychom mohli vše nové průběžně doplňovat. Již od samého počátku neustále obměňujeme jejich obsah. Tím se tato část stává pravděpodobně vůbec nejvyhledávanější.

Části Publikace a Projekty jsou stále značně neúplné. Někteří naši členové nenacházejí čas k prezentaci své práce. Prosíme je naléhavě o doplnění, příp. hledáme jiné spolupracovníky, kteří by se za ně tohoto úkolu ujali.

Část Spolky je rovněž značně neúplná. Prosíme naše příznivce, aby se nad doplněním zamysleli. Rádi bychom věděli, na čem právě pracují naši členové v Expedici Chřiby, v Odrách, AK Příbor, v Tyře atd.

Nelze ani vyloučit vznik nových částí. Připadá v úvahu např. část, která by se mohla nazývat Muzea – sbírky, která by charakterizovala zpravidla menší muzea, kterým do archeologické sbírky přispěli naši členové (Mohelnice, Rýmařov, Kopřivnice a d). Také připadá v úvahu prezentace významných sbírek našich členů, např. Josefa Klose v Tlumačově, Jiřího Jakubála v Dřevohosticích, Miroslava Černého v Provodově.

Pomozte nám radou i prakticky. Jsou to naše stránky! Neprofesionální archeologové mají být na co hrdí!

  V létě roku 2019 jsme obdrželi e-amil od archeologů Mgr. Jany Němcové a Bc. Pavla Kejvala z Regionálního muzea v Litomyšli, kterým nás upozornili na jednu fotografii na titulním listě našich www stránek. Tu nám grafik umístil do www stránek jako příklad a upozornil nás na to, abychom ji co nejdříve vyměnili. Pak jsme na to zapomněli ...

Vyobrazená středověká keramika ozdobená červenou barvou pochází ze záchranného výzkumu z prostoru nádvoří zámku v Moravské Třebové. To jsme nevěděli a moc se za toto pochybení omlouváme. Bližší informace o tomto nálezu naleznete v článku obou autorů v současné AMS.

Na naše stránky jsme umístili nové fotografie archeologických lokalit z oblasti střední a severní Moravy. Jedná se o známé moravské trojvrší s pravěkými hradisky Holý kopec–Buchlov–Barborka ve Chřibech, letecký snímek hradu Hukvaldy a pohled na odkryté pozůstatky zdiva hradu Šostýna v Kopřivnici.